O MNIE

Jadźka Matelska

ALOHA! 🌸  Bądź pozdrowiona przybyszko lub przybyszu, rozsiądź się wygodnie w moim internetowym kąciku. Niezwykle miło mi Cię poznać! Nazywam się Anna Jadwiga Matelska, ale możesz mówić na mnie Jadźka.

Myślisz czasem o tym, żeby rzucić wszystko i uciec na koniec świata? Bo ja często, a kilka razy już wcielałam takie szalone plany w życie (z różnym skutkiem). Mieszkałam w kilku miejscach w Polsce i w Malezji, a aktualnie od kilku lat rezyduję w Kolumbii, w małym malowniczym pueblo o nazwie Icononzo położonym w górach. Jestem licencjonowaną pilotką wycieczek, pracuję jako przewodniczka i tłumaczka, wymyślam autorskie kameralne wyprawy po Kolumbii i współtworzę projekt OdkryjKolumbie.pl. Mogę spełnić Twoje marzenie o wyjeździe do tego magicznego, egzotycznego kraju, a wszystko to w duchu slow travel i świadomej turystyki. Zajrzyj TUTAJ, jeśli pragniesz odwiedzić Kolumbię i sprawdź, jak mogę Ci pomóc!

Kiedy akurat nie podróżuję, piszę o podróżach, pokazuję swoje kolumbijskie życie na Instagramie, piję przepyszną kolumbijską kawę oraz zajmuje się stadkiem adoptowanych czworonogów.

Napisałam e-booka dla świadomych podróżniczek!

Co znajdziesz na mojej stronie? 

Mój blog istnieje od 2015 roku (wcześniej pod nazwą Random Travel Stories). Znajdziesz tu między innymi:

  • Kolumbię jakiej nie znacie, Kolumbię poza utartym szlakiem, niestereotypową, pachnącą kawą, zachwycającą przyrodą i rozbrzmiewającą dźwiękami latynoskiej muzyki;
  • Świadome Podróże – odwiedziłam ponad 40 krajów na 5 różnych kontynentach. W swoich tekstach staram się uchwycić esencję i klimat danego miejsca, piszę o kulturze, ludziach, emocjach i spotkaniach, zawsze przemycając też sporo porad praktycznych. Promuję slow travel i odpowiedzialną, nieinwazyjną turystykę;
  • Idee, czyli wszystko co ważne i bliskie mojemu serduszku. Tolerancja, umiłowanie różnorodności, otwartość umysłu. Girl power. Wegetarianizm, weganizm i ekologia. Jeśli Tobie też bliskie są te sprawy – to miejsce dla Ciebie;
  • Inspiracje, czyli przepisy na to, jak rzucić wszystko. O jasnych i ciemnych stronach podróży i emigracji, o nauce języków i docenianiu własnych słabości. A także felietony, opowiastki i refleksje, recenzje książek i wywiady z ciekawymi ludźmi;
  • Ofertę wyjazdów i konsultacji podróżniczych – dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, pomagam przygotować plan wyjazdu, mogę Cię też zabrać na magiczną wyprawę i oprowadzić po Kolumbii tak, że zakochasz się w tym kraju!

Czy jesteś gotowa i gotowy na podróż po tym pięknym, różnorodnym świecie? Możesz zacząć TUTAJ, od kilku tekstów, z których jestem najbardziej dumna 🙂 Nie zapomnij też odwiedzić mnie na Instagramie i Facebooku!

Jeśli nie zaznaczono inaczej, wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zgadzam się na kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie jakichkolwiek materiałów z bloga bez mojej zgody. Jeśli coś Ci się spodoba – po prostu daj mi znać, ustalimy warunki wykorzystania moich treści.

Kontakt: mailem na jadwiga.matelska@gmail.com, przez Facebooka, Instagrama lub WhatsAppa.

PS. Komentarze wulgarne, nienawistne i obraźliwe są usuwane.