O MNIE I O BLOGU

ALOHA! 🌸  Bądź pozdrowiona przybyszko lub przybyszu, rozsiądź się wygodnie w moim internetowym kąciku. Niezwykle miło mi Cię poznać! Nazywam się Anna Jadwiga Matelska, ale możesz mówić mi Jadźka.

Myślisz czasem o tym, żeby rzucić wszystko i uciec na koniec świata? Bo ja często, a kilka razy już wcielałam takie szalone plany w życie (z różnym skutkiem). Aktualnie razem z narzeczonym i trzema psami mieszkam w Kolumbii, w małym malowniczym pueblo Icononzo położonym w górach. Prowadzimy tu kawiarnię Pomerania Café & Libro oraz projekt, w ramach którego pomagamy bezdomnym zwierzętom.

Ten blog to nie tylko zapis opowieści z różnych zakątków globu, ale też miejsce dla każdego, kto chce podróżować i żyć świadomie. Kto zachwyca się światem i jego różnorodnością, ale jednocześnie nie przymyka oczu na jego problemy. I wierzy, że każdy z nas może ten świat małymi kroczkami zmieniać.

Co znajdziecie na Random Travel Stories? 

  • Kolumbię jakiej nie znacie, Kolumbię niestereotypową, pachnącą kawą, zachwycającą przyrodą i rozbrzmiewającą dźwiękami latynoskiej muzyki. Jeśli planujesz podróż do Kolumbii, a może po prostu interesuje Cię latynoska kultura i tutejsze życie codzienne, koniecznie zajrzyj też na Instagram!
  • Odpowiedzialne Podróże. Świat mnie wabi, a ja podążam za tym głosem. Odwiedziłam ponad 40 krajów na 5 różnych kontynentach, mieszkałam w kilku miejscach w Polsce i na świecie. W swoich tekstach staram się uchwycić esencję i klimat danego miejsca, piszę o kulturze, ludziach, emocjach i spotkaniach. Promuję slow travel i odpowiedzialną, nieinwazyjną turystykę
  • Idee, czyli wszystko co ważne i bliskie mojemu serduszku. Tolerancja, umiłowanie różnorodności, otwartość umysłu. Girl power. Wegetarianizm, weganizm i ekologia. Jeśli Tobie też bliskie są te sprawy – to miejsce dla Ciebie.
  • Inspiracje, czyli przepisy na to, jak rzucić wszystko. O jasnych i ciemnych stronach podróży i emigracji, o nauce języków i docenianiu własnych słabości.
  • Randomowe felietony, opowiastki i refleksje, które każdemu z nas czasem przychodzą do głowy pod prysznicem. Recenzje książek i wywiady z ciekawymi ludźmi.
IMG_20200112_102241-2

Czy jesteś gotowa i gotowy na podróż po tym pięknym, różnorodnym świecie? Możesz zacząć TUTAJ, od kilku tekstów, z których jestem najbardziej dumna 🙂 Nie zapomnij też odwiedzić mnie na Instagramie i Facebooku!

Jeśli nie zaznaczono inaczej, wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zgadzam się na kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie jakichkolwiek materiałów z bloga bez mojej zgody. Jeśli coś Ci się spodoba – po prostu daj mi znać, ustalimy warunki wykorzystania moich treści.

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane: randomtravelstories@gmail.com

PS. Komentarze wulgarne, nienawistne i obraźliwe są usuwane.